<< < Сәуір 2023 > >>

коллектив школы

мектептің алғашқы түлектері

мектеп тарихы

школьный двор 2017Шарбақты ауданы әкімдігінің Шарбақты ауданының гимназиялық сыныптары бар жалпы білім беретін орта мектеп 1979 жылы 1 қыркүйекте ашылды. Жоспарлы қуаттылығы-1178 оқушы.

Атаусыз 7 Ашылу күні мектептің символдық кілтін директор Белякова Л.Ф.
қабылдады. Жаңа ғимаратта 2680 ш.м. оқушыларға 42 оқу кабинеті, кітапхана, спортзал, асхана есігін айқара ашты. Жаңа мектептің оқушылары 1800-ге жуық бала болды (оның ішінде 128 оқушы 10 сынып), оларды 94 мұғалім қарсы алды. Олардың арасында білім беру үздігі, педагогикалық жұмыс тәжірибесі мол мұғалімдер және жас мамандар: Черныш М. Н., Величко К. Я., Шешенина Н. Г., Ситалова М. Е., Рауш И. И., Жакишева Б. К., Уздембаева М. Т., Пуховец Н. Ф., Романченко Н. Д., Шмидт С. Г., Корниенко А. И., Садчикова А. п., Рыжков Н. И., Трофимова Р. Н., Зайцев Г. Н., Чмых Г. И., Потураева Н. А., Потураев Е. М. және тағы басқалар. Қазір мектепте жұмыс істейді: Бондарева С. Г., Приходько Т.Н., Табаченко Н. М.. Мектептің қазіргі мұғалімдерінің 60% - ын оның түлектері, оның ішінде мектептің қазіргі директоры Г. Д. Колодежная құрайды.

2005-2010 жылдар аралығында мектепті 6 түлек "Алтын белгімен" аяқтады: Сазонова М., Козлова А., Глазинская М., Еременко Н., Садвакасова А., Швацкий К.

Берік білімі мен жақсы базалық дайындығын көрсете отырып, А. Садвакасова Кореяда оқуын жалғастыруда (2008 ж. ш.), Г. Ермекова АҚШ-та тағылымдамадан өтті (2004 ж. ш.)

Көптеген мектеп түлектері туған ауылында жұмыс істейді. Олардың арасында "Шығыс жолдары"ЖШС директоры В.Г. Лямцев(1980 ж. Ж.), аудандық "Трибуна" газетінің бас редакторы Н. Н. Гостищев (1980 ж. Ж.) және т. б. бар.

Ғылымға жолын таңдап, экономика ғылымдарының доценті М. Филатова (1983 ж.в.), Мәскеу қаласындағы Темирязев ауыл шаруашылығы академиясын бітірді Е. Поленова (1980 ж. в.).

Мектеп оқушыларының өмір жолы жақын шет елдерде сәтті өтті: Райме Л. – Новосибирск қаласындағы аудандық прокурор .(1989 ж.в.), Копцева М. – Кемерово қаласында итальяндық фирманың ет өнімдерінің бас технологы.

1996 жылы мектеп базасында "ауылдық гимназия"эксперименттік алаңы ашылды. 2001 жылы Павлодар қаласының Облыстық білім беру департаментінің шешімімен гимназия сыныптары ашылды.

2002 жылы "үшөлшемді педагогика" мектебінің тәрбие жүйесі облыста үздік деп танылып, облыстық байқауда 1 орын алды.

2003 жылы мектеп ҰБТ нәтижелері бойынша Қазақстанның 100 үздік мектебінің қатарына енді. Сол жылы мектеп сапалы білім беру қызметтерін көрсеткені үшін сыйлықтың лауреаты атанды.

2005 жылы Алматы қаласында өткен Республикалық "21 ғасырдың үздік ауыл мектебі" байқауында Шарбақты ауданының МК ЖОББМ Үздік инновациялық Ауыл мектебі атанып, 3 дәрежелі дипломмен марапатталды, осы кезеңде Г. А. Подлесная мектепті басқарды..Атауы жоқ 6

2006 жылы облыстық "Педмастерлік" байқауында мектеп "дарынды балалар" жобасын қорғап, 2 орын алды. Осы жылы мектеп бейінді оқытуды бейімдеу бойынша облыстық экспериментке қатысады.

2007 жылы мектепте мультимедиялық кабинет орнатылған. 2007 жылдан бастап мектеп ІСБ-ға үштілділікті енгізу бойынша облыстық эксперименттік алаң болып табылады.

2007-2009 жылдар аралығында 6 интерактивті тақта, физика, химия, биология кабинеттері, ағаш ұсталық-слесарлық шеберхана орнатылды. 2013 жылдан бастап мектеп электронды оқыту жүйесіне енді. Мектептің заманауи мұғалімдері электронды журналдарды толтырады және сабақтарда сандық білім беру ресурстарын кеңінен қолданады.

5С-атаусыз мектеп жасына дейінгі балаларды ерте дамыту бағдарламасын енгізу мақсатында 2009 жылы мектепте 50 орындық шағын орталық ашылды.

2009 жылдан бастап мектеп БСҚТҚА бағдарламасы бойынша пилоттық мектепке айналды.

2010-11 оқу жылына дейін Шарбақты ауданының МК-мен ЖОМ Павлодар облысында гимназиялық сыныптары бар жалғыз ауыл мектебі болды. Қазіргі гимназия сыныптары ағылшын тілін, биологияны, химияны, физиканы, информатиканы тереңдетіп оқытумен айналысады. Барлығы 191 оқушы жоғары деңгейлі сыныптарда оқиды.

Бүгінде мектепте 354 оқушы, 50 мұғалім бар. Оның 13 – і жоғары санатты, 14-і бірінші санатты, 3-і жас маман. Мектеп педагогтарының орташа жасы-39 жас.

2010 жылы "Жол картасы" бағдарламасы бойынша мектепте 20 млн.теңгеге жөндеу жұмыстары жүргізілді. Пластикалық терезелер орнатылды, спортзал, ас блогы, фойе жаңартылды.

Мектептің материалдық-техникалық базасы, заманауи оқу және технологиялық жабдықтармен, оқу және оқу-әдістемелік құралдармен жабдықталуы дамып, нығаюда. Мектеп кітапханасының кітап қорын жыл сайын толықтыруда, оң динамика байқалады. Педагогикалық құрамның сапалық көрсеткіштерін жақсарту үрдісі нығаюда. Мұның бәрі мектептің одан әрі тиімді дамуына және білім сапасының деңгейін арттыруға ықпал етеді.

Мемлекеттік рәміздері

Президент Жолдауы