<< < Сәуір 2023 > >>

Консультациялық пункттің жұмысын талдау

«ГС бар ЖОББМ»  КММ жанындағы"Балдырған" шағын орталығы

2023 жылдың 1 және 2 тоқсандары үшін

Шағын орталықта мектепке дейінгі білім беру мекемелеріне баратын және бармайтын балалардың ата-аналарына (заңды өкілдеріне) арналған консультациялық пункт жұмыс істейді.

Мақсаты консультациялық пункттің жұмысы отбасылық және қоғамдық тәрбиенің бірлігі мен сабақтастығын қамтамасыз ету, мектеп жасына дейінгі балаларды үйде тәрбиелеп отырған отбасыларға әдістемелік, диагностикалық және консультациялық көмек көрсету болып табылады.

Тапсырмалар: әр түрлі мәселелер бойынша ата-аналарға педагогикалық білім беру және кеңес беру:

ü  балаларды тәрбиелеу, оқыту және дамыту;

ü  балалардың физикалық, интеллектуалдық және эмоционалдық-тұлғалық шамадан тыс жүктемелерінің алдын алу;

ü  балаларды балабақшаға, мектепке түсуге дайындау;

ü  отбасылық және қоғамдық тәрбие сабақтастығын жүзеге асыру..

Мақсаттар мен міндеттерді тиімді іске асыру үшін консультативтік пункттің 2022-20243 оқу жылына арналған жұмыс жоспары әзірленді.Мектепке дейінгі білім беру ұйымының консультациялық пунктінде отбасыларға әдістемелік, диагностикалық және консультациялық көмек көрсететін педагогтердің құрамы анықталды, мектепке дейінгі жастағы балаларды үйде тәрбиелеп отырған ата-аналарды мектепке дейінгі білім беру ұйымының консультативтік пунктінің жұмысы туралы халықты ауызша хабардар ету, материалдарды мектептің интернет-сайтында орналастыру арқылы хабардар ету қамтамасыз етілді.

Тақырып/Іс-Шара / Мазмұны Форма ай Жауапты
Баланың музыкамен айналысуының он себебі кеңес беру қаңтар-наурыз музыка жетекшісі
Ата-аналардың өтініші бойынша жеке жұмыс. әңгімелер жыл бойы консультациялық пункт мамандары
Психологиялық көмек көрсету әңгімелер, кеңестер наурыз-сәуір Педагог-психолог, дефектолог
Ата-аналардың сауалнамасы сауалнама мамыр психолог, әдіскер

2022-2023 жылдары КК – ға жүгінген ата-аналардың саны-5 отбасы.Ата-аналармен жұмыс кезінде топтық және жеке консультациялық көмек көрсетудің әртүрлі формалары қолданылды, соның ішінде:тематические беседы по вопросам воспитания и развития детей;

ü  кеңес беру, жадынамалар;

ü  ұжымдық әңгімелер;

ü  мамандардың балалармен және олардың ата аналарымен бірлескен қызметі;

ü  тәрбие және даму мәселелері бойынша дөңгелек үстелдер;

ü  сауалнама

Тартылатын мамандар штаты:

- ДОІО;

- Әдіскер;

-Медбике;

- Әлеуметтік педагог;

- Дефектолог;

- Тәрбиеші

- музыка жетекшісі

Қызметтер тізімі:

— мектепке дейінгі мектепке бармайтын балаларға арналған Отбасылық мектепке дейінгі білім беруді сүйемелдеу;

— мектепке дейінгі білім беру мекемесіне бармайтын 1,5 жастан 3 жасқа дейінгі ата-аналар мен балаларға психологиялық-педагогикалық көмек көрсету;

- ата-аналарға педагогика, психология, мектеп жасына дейінгі балаларды сауықтыру мәселелері бойынша білім беру;

- ата-аналарға қызығушылық тудыратын мәселелер бойынша кеңес беру;

- балалармен білім беру ойындары мен сабақтарын ұйымдастыруға және өткізуге үйрету

- балаларды сауықтыру және қатайту тәсілдерін үйрету.

Ата-аналармен және балалармен жұмыс формалары:

— әңгіме;

— кеңес беру;

— ұсыныс;

— баламен сабақ;

— жиналыс;

— дөңгелек үстел.

Өзара әрекеттесудің ең сұранысқа ие формалары:

— әңгіме,

— кеңес беру,

— ұсыныс,

— жадынама.

Консультациялық пункт жұмысына Педагогтар, шағын орталықтың медбикесі, психолог, дефектолог жұмылдырылды.

Т.А.Ә лауазымы
1 Марюха Т.И ДОІО
2 Гостищева О.А әдіскер, тәрбиеші
3 Кисилишина Н.В тәрбиеші
4 Курмангалиева А.Б психолог
5 Визнер Н.И. Әлеуметтік педагог
6 Шестаева В.З медбике
7 Айгумусова Б.Е дефектолог
8 Штенгаур О.Н. музыка жетекшісі

Консультациялар аяқталғаннан кейін ата-аналарға КК мамандары әзірлеген буклеттер, пайдалы кеңестердің жадынамалары, қажетті әдебиеттер беріледі.

план на каз

Мемлекеттік рәміздері